Mūsų istorija

Nuo vietos prekeivio iki partnerio Europos mastu

BE grupės šaknys yra Švedijoje ir Suomijoje. Pavadinimas BE grupė yra kilęs iš kompanijos Bröderna Edstrand, kuri buvo įkurta Malmö mieste 1885 metais, nors Grupės istorija prasidėjo Suomijoje 1868 metais.

1868 metais Piteris Starkjohanas Viborgo mieste, Suomijoje (vėliau atiteko Rusijai) įkūrė kompaniją Starckjohann & Co. 1885 metais Hansas ir Jönsas Edstrandai Malmö mieste Švedijoje įkūrė Bröderna Edstrand. Abi kompanijos yra prekybos firmos, veikiančios atitinkamai kiekviena savo šalies rinkoje. Pradžioje Bröderna Edstrand taip pat prekiavo kitomis prekėmis, tokiomis kaip plytos ir techninė alyva, tačiau bėgant metams įmonės veikla emė vis daugiau koncentruotis ties plienu ir kitais metalais.

Dvidešimtajame amžiuje kiekviena iš šių dviejų kompanijų plėtėsi individualiai. 1937 metais Bröderna Edstrand iškilmingai atidarė savo biurą Spadegatan gatvėje Malmö mieste, kur iki šios dienos yra Grupės pagrindinis biuras. 1960-ųjų metų pradžioje Bröderna Edstrand grupėje jau dirbo 2500 darbuotojų, o 1974 metais kompanijos akcijos pradėtos kotiruoti Stokholmo akcijų biržoje.


1976 metais Starckjohann kompanija žengia pirmuosius žingsnius gamybos paslaugų teikimo srityje. 1979 metais Bröderna Edstrand pardavimai pirmą kartą pasiekia daugiau kaip 1 milijardą Švedijos kronų.

1988 metais Bröderna Edstrand kompaniją įsigyja Trelleborg AB kompanija, ir Edstrand šeima palieka kompaniją, kurios savininkais buvo keturios jos kartos.

1990-aisiais metais kompanija įsteigia padalinius Danijoje, Lenkijoje, Lavijoje ir Lietuvoje. Paraleliai plečiasi ir kompanija „Starckjohann Steel“ įsigydama kompaniją „Mercantile“ ir pradėdama veiklą Estijoje.

1999 metais Nordic Capital kompanija tampa pagrindiniu kompanijų „Bröderna Edstrand“ ir „Starckjohann Steel“ akcininku. Šios dvi kompanijos, įskaitant jų įvairias dukterines kompanijas ir filialus šalyje aplink Baltijos jūrą, susilieja suformuodamos BE grupę. 2004 metais Trelleborg kompanija parduoda savo paskutines likusias akcijas grupėje ir 2006 metais akcijos įtraukiamos į Stokholmo akcijų biržą.

Įžengus į naująjį tūkstantmetį, grupė toliau plečia savo veiklą Europoje įsteigdama padalinius Čekijos Respublikoje ir Slovakijoje, o nuo 2007 metų BE grupė jau turi atstovus ir Šanchajuje, Kinijoje.

Siųsti šį tinklapį elektroniniu paštu
Jūs pasiruošę siųsti šį tinklapį elektroninių paštu "Istorija".
Užpildykite žemiau esančią forma ir paspauskite siųsti
Jūsų Vardas
 
Jūsų draugų elektroninio pašto adresai